Uzsākta kampaņa par atbildīgu pārtikas patēriņu “Beidz spēlēt pārtikas cirku!”

Mar 30, 2015

”Beidz spēlēt pārtikas cirku!” – ar šādu devīzi Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā 19.martā tika atklāta sociālā kampaņa par atbildīgu pārtikas patēriņu. Kampaņa norisinās Latvijas Eiropas Savienības Prezidentūras ietvaros, tās mērķis – vairot iedzīvotāju izpratni par individuālas rīcības ietekmi uz globāliem procesiem.

Kampaņas laikā Latvijas iedzīvotāji tiks informēt par lokālās rīcības ietekmi uz globālo attīstību, vidi, ekonomiku un sabiedrību Latvijā un pasaulē, izmantojot atbildīga pārtikas patēriņa piemēru. “Atbildīgs pārtikas patēriņš – tā ir gudra un pārdomāta pārtikas izvēle. Kampaņas ietvaros mēs skaidrosim, kāpēc būtiski izvēlēties veselīgu, sezonālu vietējo pārtiku, priekšroku dodot neapstrādātiem produktiem; samazināt gaļas patēriņu uzturā; iegādies pārtiku tieši no zemniekiem, izvēloties ģimenes saimniecības; neizmest pārtiku atkritumos; atbalstīt godīgu tirdzniecību,” stāsta biedrības “homo ecos:” vadītāja Santa Krastiņa.

Pārtikas patēriņš ir cieši saistīts ar individuālās rīcība ietekmi uz globālo attīstību, veidojot saikni starp cilvēkiem dažādās valstīs. “Globalizētajā pasaulē mēs visi esam saistīti. Pat ja mēs to nesaredzam ik uz soļa, saikne pastāv. Mēs pērkam apģērbu, kas ražots Bangladešā, ēdam banānus no Kostarikas un dzeram Etiopijā audzētu kafiju, bet, cik bieži mēs uzdodam jautājumu, kā tas viss radies un nonācis pie mums?” papildina LAPAS vadītāja Inese Vaivare.

Savukārt no 19. marta līdz maija beigām Latvijas lielākajās pilsētās – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Valmierā, Rezeknē un Daugavpilī – varēs apskatīt “National Geographic” ceļojošo fotoizstādi, kurā atspoguļota pārtikas produktu audzēšana jaunattīstības valstīs.

Plašāka informācija par kampaņu atrodama biedrības “homo ecos:” interneta mājas lapā: www.homoecos.lv un šeit video: https://youtu.be/FDlb1xRNxSA

Kamapaņas ietvaros tiek rīkota arī filmaes “Laimes ekonomika” izrādīšana, kā arī sarunas ar pārtikas uzņēmumiem un zemniekiem.

Pielikumā informācija par filmu seansu un kampaņu kopumā, filmu rādīšanas vietas un plakāts. 

Šeit ir interaktīva karte, kur var redzēt pasākumu norises vietas: http://www.homoecos.lv/karte/laimes-ekonomika/

Kampaņa norisinās projekta “Glokalizācija – vietējā atslēga globālai attīstībai. Eiropas gads attīstībai 2015 un ES Prezidentūras projekts Latvijas ES Prezidentūrai 2015” ietvaros. Projektu 90% apmērā finansē Eiropas Savienība, to īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar trim biedru organizācijām – “homo ecos:”, Latvijas Zemnieku federāciju un Latvijas Lauku forumu. Projekta ietvaros paredzēta virkne pasākumu, lai vairotu iedzīvotāju izpratni par attīstības sadarbības jautājumiem un jo īpaši par individuālās rīcības ietekmi uz globāliem procesiem. Vairāk informācijas – www.lapas.lv.

Projekta īstenotājs: LAPAS. Projektu līdzfinansē: Eiropas Komisija, LR Ārlietu ministrija, Sabiedrības integrācijas fonds un Latvijas Vides aizsardzības fonds. Projekta aktivitāšu ieviesēji: homo ecos:, Latvijas Zemnieku federācija, Latvijas Lauku forums.