Uzņēmēji sūdzēs grēkus un atbildēs uz jautājumu – vai atbildīgs bizness var pelnīt?

Jūn 30, 2017

Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platformas jeb CSR Latvia ir uzaicinājusi ļoti dažādus biznesa vides pārstāvjus atklāti runāt par Latvijas un pasaules biznesa vidi Festivālā LAMPA 1.jūlijā, Cēsu pils parkā uz Skatuves “Staro” plkst. 16:00.

Latvijā ir ļoti maz uzņēmumi, kuri atklāti sarunājas ar sabiedrību. Bet ikviens uzņēmums apzinās, ka klients ir svarīgs, jo viņš izlemj, kam atdos sava maka saturu. Par kādu biznesa praksi mēs, kā klienti, maksājam – kas lācītim vēderā?

Sarunu festivālā LAMPA atļausim izsūdzēt grēkus par tuvajiem 90-tajiem, kā vajadzēja izdzīvot Latvijas biznesa vidē, par biznesa uzvedību ekonomiskās izaugsmes laikā un krīzes mācībām. Vai atbildīgs bizness var izdzīvot Latvijas biznesa vidē un arī pelnīt? Vai citur pasaulē zāle ir zaļāka un saule spīd spožāk? Kurš bija tas brīdis, kad uzņēmēji saprata, tālāk tā vairs nevar – ir jāmainās?

Diskusijas dalībnieki ir aicināti izmantot grēksūdzi kā simbolisku veidu atvadīties no iepriekšējās pieredzes un sākt jaunu. Grēksūdze nav sevis tīša šaustīšana, tīksmināšanās par savām ciešanām, lielīšanās ar saviem grēkiem vai arī iestigšana sevis žēlošanā. Grēksūdze ir garīgi-lietišķs skats uz sevi. Tā ir iekšēja atsacīšanās no tā nelāgā, kas noticis domās, vārdos, darbos vai nolaidības dēļ, un negribēšana, ka ar to jelkad būtu vēl kas kopīgs.

Diskusijā “UZŅĒMUMU GRĒKSŪDZE JEB KAS LĀCĪTIM VĒDERĀ?” piedalīsies:

·        Ivars Beitāns – “Aerodium” īpašnieks un vadītājs – par pasaules pieredzi biznesa attīstība;

·        Silva Jeromanova-Maura, “Silja” īpašniece un vadītāja’- par 26 biznesa pieredzi lauksaimniecībā;

·        Solvita Kostjukova, “Alina” līdzīpašniece un vadītāja, ex-Lude (sociālais uzņēmums) īpašniece – kādēļ izvēlējās darboties uzņēmējdarbībā, nevis turpināt attīstīt sociālo uzņēmumu;

·        Māris Saukāns, uzņēmējs un autosportists – par būvniecības uzņēmuma vadību Latvijā un Baltijā, biznesa sākums un beigas.

Moderators – Agnese Alksne, KSA Latvija vadītāja, SIA Baltic ID valdes locekle un Biznesa attīstības vadītāja sertifikācijas un testēšanas uzņēmumā BM Trada Latvija.

Par pasākumu: http://www.festivalslampa.lv/event/lv/491/

Par dalībniekiem: https://www.facebook.com/events/1138094379630537/permalink/1145078562265452/

Sekojiet līdzi diskusijai tiešsaistē: facebook.com/KSALatvija

Par CSR Latvia:

Latvija Korporatīvās sociālās atbildības platforma (CSR Latvia) ir ietekmes pušu platforma, kura tika dibināta 2013.gada’CSR Latvia ir nevalstiskā organizācija, kas pavieno NVO, privātā un publiskā sektora organizācijas, ekspertu KSA jomā, kuru kopīgais mērķis ir stiprināt Latvijas biznesa attīstību, kas balstīts uz KSA vērtībām un principiem. CSR Latvia ir nacionālais pārstāvis CSR Europe – lielākā atbildīga biznesa platforma, apvieno līdz 10 000 uzņēmumus un 42 ietekmes pušu platformas.

—————————————————————————————————————-

Dalībnieki:

Ivars Beitans 
AERODIUM izveidotājs un vadītājs visu ir iemācījies darot, atzīstot un labojot savas kļūdas, kas arī ir uzņēmuma labās slavas un panākumu pamatā. Sākot ar World EXPO 2010 un beidzot ar Džekija Čana «izlidināšanu» Jelgavā – AERODIUM nes Latvijas vārdu pasaulē. Būtiski, ka visi inženieri, projektu vadītāji, mārketinga vadītāji – visas smadzenes ir šeit – Latvijā. Parunāsim par to, kas bija pieļautās kļūdas un mācības veidojot biznesu, kā atšķiras Latvijas un pasaules biznesa realitāte.

Silva Jeromanova -Maura 
26 gadus pieredze uzņēmējdarbībā, ir viena no vadošā lauksaimniecības tehnikas tirgotāja Sia SilJa dibinātāja un vadītāja jau 22 gadus. Ir ieguvusi filologa, praktiskā psihologa uz pasākumu vadītāja izglītību, ir iegūts maģistra grāds uzņēmuma vadībā. Dalīsies ar pieredzes skolu un par to, ar kādām kļūdām samaksāts, lai citiem uzņēmējdarbība būtu vieglāka un lētāka.

Solvita Kostjukova 
Studējusi matemātisko modelēšanu doktorantūra, ilgtspēju maģistratūra, 10+ gadu pieredze projektu vadībā un zinātnes menedžmentā, 4 gadu pieredze sociālajā uzņēmējdarbībā LUDE, šobrīd jaunuzņēmuma ALINA partnere un vadītāja. ALINA izgudro cilvēkiem un videi draudzīgus materiālus, lai aizstātu toksiskos biocīdus, ko lieto būvniecības industrijā. Runās par to, kāpēc izvēlējās pāriet no sociālās uzņēmējdarbības uz SIA un praktizēt korporatīvo sociālo atbildību.

Maris Saukans 
Latviešu uzņēmējs, autosportists. Kā autosportists ar Latvijā ražotajiem “OSCar” automobiļiem piedalījies prestižajā Dakaras rallijreidos un Zīda ceļa rallijos, kā būvnieks būvējis Nacionālās bibliotēkas jauno ēku, “Laba daba” – nometnes jauniešiem idejiskais veidotājs. Kopš 1992.gada vadījis būvniecības uzņēmumu grupu “RBSSKALS”. Tā pamati tika likti 1992.gadā, izaugot par vienu no nozares līderiem Baltijā. Izglītība, vēsturisko objektu saglabāšana, jaunieši, vides uzlabošana un sociālā aprūpe ir bijusi uzņēmuma atbildības interešu lokā vairāku gadu garumā. Tomēr 2017.gadā uzņēmums tika pasludināts par maksātnespējīgu. Parunāsim par to, kā mainās biznesa vide no 90-tajiem uz jaunākiem laikiem, kādas mācības ir gūtas un vai atbildīgs bizness var pelnīt ilgtermiņā?

Diskusiju vadīs – Agnese Alksne
Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platformas līdzdibinātāja un vadītāja. Kopā ar domubiedriem meklē atbildes un risinājumus akadēmiskajā, biznesa un nevalstiskajā vidē, kā uzņēmējdarbībai kļūt par risinājumu sabiedrības vajadzībām, nevis būt par problēmu cēloni. Kā pelnīt un būt atbildīgam? Kā ekonomisko vajadzību virzītājspēku sabalansēt ar sabiedrības interesēm? Meklēsim atbildes – savas artavas apzināšanos, kopējās uzņēmējdarbības vides īpatnībās. Izvēlējāmies simboliskas nozīmes formātu – grēksūdzi, jo grēksūdze ir garīgi-lietišķs skats uz sevi. Saprotam, labojam ko varam un ejam tālāk.