Pašvaldību un biznesa sadarbības iespējas veidot ilgtspējīgu dzīvi pilsētās

Mai 5, 2015

Šā gada 6.maijā no plkst. 14:00 – 19:00, Zviedrijas vēstniecības rezidencē, A.Pumpura iela 8, Rīga, Latvija (ieeja no J.Alunāna ielas puses)  Zviedrijas Institūta absolventu tīkls (Swedish Institute Alumni) un biedrība „Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platforma” (KSA Latvija) tiksies ar CSR Europe, lai iepazītos ar Eiropas kampaņu „Ilgtspējīga dzīve pilsētās”. Pasākumu atklās Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henrik Landerholm un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Tikšanās laikā dalībnieki – pilsētu, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, tiks iepazīstināti ar Eiropas sadarbības piemēriem, lai meklētu kopīgas sinerģijas un sadarbības formas gudrāku un ilgtspējīgāku pilsētu attīstībai.

Vairāk kā ¾ Eiropas iedzīvotāju koncentrējas pilsētās, jo pilsētas ir ekonomikas un sociālā progresa centri visā Eiropā. Atrodoties ekonomiskās attīstības epicentrā, pilsētām jātiek gala ar vides un sociālekonomiskiem izaicinājumiem, kā arī sabiedrības izdarīto spiedienu risināt problēmas ar ierobežotiem resursiem. Bizness var būt atbilde šiem izaicinājumiem.  

Organizatoru mērķis ir iepazīstināt pilsētu pārstāvjus un biznesa organizācijas ar Eiropas sadarbības modeļiem, kuri tiek izmantoti, lai izveidotu ilgtspējīgas pilsētas. Dalībnieki diskutēs arī par Zviedrijas dažādo dzīves jomu ilgtspējas pieredzes pārnešanu uz Latvijas pilsētām, kā arī par Latvijas pilsētu iespējām veidot ilgtermiņa sadarbības ar privāto sektoru, kopīgi attīstot pilsētvidi un veidotu gudrākas, ilgtspējīgākas un dažādām ietekmes pusēm atbilstošākas pilsētas.

Seminārā uzstāsies CSR Europe pārstāve Ivana Petovska, iepazīstinot ar Eiropas kampaņu, kas tiek organizēta sadarbībā ar organizāciju ICLEA (apvienība „Vietējās pašvaldības par ilgtspēju”), kuras biedre ir arī Rīgas dome. Par sadarbību ar biznesu ilgtspējas problēmu risināšanai stāstīs Turku (Somijas) pilsētas pārstāvis Risto Vaitinens, bet ar biznesa pieredzi attīstīt pilsētvidi no tehnoloģiju perspektīvas dalīsies IBM Lietuvas pārstāvis Gytis Nemanis. Tā pat seminārā tiks apskatīta demogrāfijas un dzimuma līdztiesības aspekti pilsētu ilgtspējas (sociālās un ekonomiskās) nodrošināšanas kontekstā, kur ieskatu problemātikā sniegs Dace Kavasa, SIA Evolve valdes priekšsēdētāja un KSA Latvija biedre.

Pasākuma otrajā daļā notiks diskusijas, kuras vadīs pieredzējusi eksperti ilgtspējas jomā arī no Latvijas – Aiga Aizpuriete, homo ecos:; Guntis Stirna, urbanizācijas un digitālā mārketinga eksperts; Edgars Ivanovs, Riga Powerhouse Developer.

Tēmas uz kurām vēlēsimies gūt atbildes no pasākuma dalībniekiem ir sekojošas:

–       Mazu un vidēju uzņēmumu nozīme pilsētu sadarbībā

–       Kādi ir priekšnosacījumi, lai pilsētas sadarbotos ar biznesu?

–       Vai ir nepieciešams valsts vai pašvaldības atbalsts sadarbības veidošanai?

–       Kāds ir inovāciju potenciāls urbānai ilgtspējai?

–       Ilgtspējas jautājumi pilsētām (iedzīvotāju perspektīva)

–       Ilgtspējas jautājumi pilsētām (biznesa perspektīva)

Aicinām uzņēmumu, pilsētu un mediju pārstāvjus piedalīties seminārā, kas notiks šā gada 6.maijā no plkst. 14:00 – 19:00, Zviedrijas vēstniecības rezidencē, A.Pumpura iela 8, RīgaLatvija (ieeja no J.Alunāna ielas puses). Aicinām pieteikties līdz šā gada 5.maijam reģistrējoties šeit: http://goo.gl/forms/7NDZ3OWtcb.

Vēlamies norādīt, ka semināra darba valoda būs angļu.

Programma: http://www.ksalatvija.lv/lv/sustainable-cities

Organizatori:

Zviedrijas Institūta Absolventu tīkls – Šo tikšanos finansē Zviedru instituta Alumni programma, aicinot Zviedru institūta Alumni no visas Latvijas parrunāt jautajumus, kas saistīti ar KSA.

KSA Latvija – apvieno nevalstiskās organizācijas, uzņēmējus un akadēmiskās vides pārstāvjus, kuri atbalsta korporatīvās sociālās atbildības prakses stiprināšanu Latvijā. www.ksalatvija.lv

CSR Europe – apvieno vairāk kā 30 valstu nacionālās KSA platformas un pārstāv vairāk kā 10 000 uzņēmumus Eiropā. www.csreurope.org

Development Bulb – NVO, kas strādā ar izglītību ilgtspējīgai attīstībai, kā arī attīstības sadarbības jomā.

ICLEI – Apvienība „Vietējās pašvaldības par ilgtspēju” ir pasaules vadošais pilsētu, metropoļu tīkls, kas apvieno 1000 ilgtspējīgu nākotni. www.iclei.org