“Atbildīga biznesa vēstneši” – pievienojas vēl 10 organizāciju pārstāvji

Okt 7, 2018

Biedrība “Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platforma” (CSR Latvia) 2018.gadā uzsāka jaunu biznesa iniciatīvu “Atbildīga biznesa vēstneši”. Iniciatīvas mērķis ir pulcēt atbildīga biznesa pārstāvjus, kuri redz sava uzņēmuma iespējas pilnveidoties un augt, respektējot vides, sociālos un ekonomiskos izaicinājumus nacionālā, reģionālā un globālā līmenī.

Iniciatīva jau apvieno 20 atbildīga biznesa vēstnešus, kuriem šajā rudenī ir pievienojušies vēl 10 organizāciju pārstāvji. Lai apgūtu jaunākās korporatīvās sociālās atbildības tendences, biznesa modeļus un risinājumus atbildīga biznesa praksei, CSR Latvia biedri ir izstrādājuši mācību programmu.

 Apsveicam jaunos “Atbildīga biznesa vēstneši” programmas dalībniekus: Jānis Jenzis, Latvijas Restorānu biedrība; Jeļena Anošina, Puzzle Financial, AS.; Lāsma Stabiņa, Iekšlietu ministrija; Inga Kronberga, Latvijas Televīzija; Ilmārs Latkovskis, biedrība “Contemplatio”; Santa Auguste, Starptautiskā lidosta “Rīga”, VAS; Liga Ribkinska, Repharm, SIA; Ieva Kustova, Latvijas Dzelzceļš, VAS; Evija Ziemele, Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija, VAS; Lineta Mikša, Orkla Confectionery & Snacks Latvija, SIA.

“Atbildīga biznesa vēstneši” programma ir vieta, kur satiekas lielo, vidējo un arī mazo uzņēmumu vadītāji  (īpašnieki, valdes locekļi vai augstākā/ vidējā līmeņa vadītāji), kuri vēlas izprasts vairāk korporatīvās sociālās atbildības un ilgtspējas principus, apzināties savu ietekmi uz sabiedrību, vidi, nozari – nacionālā, reģionālā un globālā kontekstā, kā arī uzlabot sava uzņēmuma biznesa rādītājus ilgtermiņā.

Programmas organizatori – CSR Latvia, vadītāja Agnese Alksne iedvesmojās no gūtās pieredzes ASV sabiedrības līderu pieredzes apmaiņas programmā “Community Solutions” 2017.gadā. “Pārmaiņas organizācijās sākas no cilvēkiem, kas šīs organizācijas veido. CSR Latvia un tās biedri dalās ar zināšanām, lai atbildīgs bizness būtu ne tikai deklarācija uzņēmumu stratēģiskajos dokumentos, bet reāla biznesa prakse, ko izjūt darbinieki, sadarbības partneri un sabiedrība,” skaidro A.Alksne.

CSR Latvia ir pārstāvētas lielākās Latvijas nevalstiskās organizācijas, akadēmiskā vide, kas pēta ilgtspēju, eksperti un uzņēmumi. Biedri ir šīs programmas lektori, mentori un viesi, kas iedvesmojušies no ASV,  Eiropas un pasaules pieredzes, un sagatavojuši nodarbību saturu atbilstoši Latvijas uzņēmumu izaicinājumiem un vajadzībām.

Nākamo 8 nedēļu laikā dalībnieki padziļināti apgūs tēmas par korporatīvo sociālo atbildību un ilgtspēju, lai apzinātos sava uzņēmuma/ organizācijas ietekmi uz vidi, sabiedrību un spēju pelnīt, kā arī pastāvēt ilgtermiņā. Programmas noslēgumā katrs no dalībniekiem izstrādās iniciatīvu, kuras mērķis būs risinātu kādu no ilgtspējas izaicinājumiem.

Programmā apskatītās tēmas:

·       Personīgās un uzņēmuma vērtības

·       Globālie riski, lokālie izaicinājumi un uzņēmumu ietekme

·       Bizness un vide – vai sinerģija ir iespējama (biznesa modeļi)?

·       Bizness un cilvēktiesības / dažādības vadība (darbinieku atlase)

·       Bizness un ētika – pretkorupcijas pasākumi uzņēmumā

·       Bizness un sabiedrība – kā sadarboties ar vietējo kopienu?

·       Sadarbība ar ieinteresētajām pusēm – analīze un komunikācija, ziņošanas prakse

·       Bizness un valsts – dizains domāšanas meistarklase

·       Atbildīga biznesa iniciatīvas izstrāde, sadarbībā ar mentoriem

·       Noslēgums – iniciatīvu ideju prezentācija un diploma pasniegšana

Foto: https://www.facebook.com/515769028531468/posts/1708409515934074/